Spotkanie promujące publikację cyfrowego planu zniszczeń Warszawy z lat 1945-46

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 lutego 2020

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków i Archiwum Państwowe w Warszawie zapraszają w dniu 26 lutego 2020 r. na spotkanie promujące publikację na miejskim portalu: www.mapa.um.warszawa.pl cyfrowej wersji zabytkowego „Planu inwentaryzacji zniszczeń Warszawy Biura Odbudowy Stolicy (BOS) z lat 1945-46”.

Spotkanie odbędzie się w ramach przypadających w tym roku obchodów 75. rocznicy obudowy Warszawy i 75. rocznicy powołania Biura Odbudowy Stolicy. „Plan inwentaryzacji zniszczeń Warszawy BOS z lat 1945-46” stanowi unikalny dokument kartograficzny – inwentaryzację zniszczeń miasta po zakończeniu II wojny światowej. Materiał wzbogaci zespół historycznych map Warszawy, opracowanych przez Biuro Geodezji i Katastru m.st. Warszawy i zamieszczonych na miejskim portalu www.mapa.um.warszawa.pl, w serwisie mapowym „Zabytki”. Plan wraz z innymi dokumentami z kolekcji Archiwum Biura Odbudowy Stolicy został wpisany w 2011 r. na Światową Listę Programu UNESCO „Pamięć Świata”.

 Atrakcją wydarzenia będą prezentacje przybliżające zabytkową kolekcję BOS i sam „Plan inwentaryzacji zniszczeń Warszawy BOS”.

 Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-02-20
Data publikacji:2020-02-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Sztarski
Liczba odwiedzin:667