Promocja książki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 września 2020

Archiwum Państwowe w Warszawie ma zaszczyt zaprosić na promocję książki Zofii Marianny Wróbel, Wspomnienia... i nie tylko (1941-1960). Udrzyn - wieś w Puszczy Białej. Liceum Pedagogiczne w Pułtusku, której jest współwydawcą, wspólnie z Pułtuskim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym i Pułtuską Biblioteką Publiczną im. Joachima Lelewela.

Autorka, znana pułtuska nauczycielka, opisuje swoje dzieciństwo na biednej, kurpiowskiej wsi w okresie okupacji niemieckiej i w pierwszej dekadzie PRL. Przedstawia ówczesne sposoby gospodarowania i radzenia sobie z trudnymi warunkami życia, jak i i przypomina - ginące niemal na naszych oczach - obyczaje. W części II Z.M. Wróbel opisuje lata nauki w Państwowym Liceum Pedagogicznym w Pułtusku, szkole przygotowującej przyszłą kadrę nauczycielską i stąd poddanej szczególnej "opiece ideologicznej" państwa.

Książka została wydana drukiem dzięki wsparciu finansowemu Starosty Powiatu Pułtuskiego Jana Zalewskiego, Burmistrza miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka, Starosty Powiatu Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego i Wójta Gminy Brańszczyk Wiesława Przybylskiego.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne promocja odbędzie się na świeżym powietrzu.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-09-10
Data publikacji:2020-09-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Sztarski
Liczba odwiedzin:860