Wizyta archiwistów z Łodzi

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 maja 2019

W dniu 17 maja łowicki oddział APW gościł członków Stowarzyszenia Archiwistów Polskich Oddział w Łodzi. Ponad 50-osobowa grupa archiwistów zwiedziła biura i magazyny Archiwum w Łowiczu, obejrzała także wystawę archiwalną „Łowiczanie w walce o niepodległość”, która została przygotowana na „Noc Muzeów”.

W czytelni naukowej gościom z Łodzi zaprezentowano najciekawsze w zasobie materiały archiwalne, w tym m.in. księgę uchwał sądu cechowego szewców w Łowiczu z lat 1631-1745, księgę ekspens i percept cechu kupców w Łowiczu z lat 1701-1805 i paszport wydany przez konsula austriackiego w Warszawie gen. Janowi hr. Krukowieckiemu z 1831 roku.

Po obejrzeniu siedziby łowickiego Archiwum goście udali się do łowickiego ratusza, gdzie mieli okazję spotkać się z burmistrzem miasta Krzysztofem Janem Kalińskim. O historii sali radzieckiej, którą oddano dla obrad Rady Miejskiej w Łowiczu równo przed stu laty, opowiedział zebranym kierownik naszego łowickiego oddziału Marek Wojtylak.

 

Na zdjęciu członkowie Stowarzyszenia Archiwistów Polskich Oddział w Łodzi przed wejściem do oddziału APW w Łowiczu, fot. A. Raróg

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-05-17
Data publikacji:2019-05-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Sztarski
Liczba odwiedzin:159